Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü


k.ogren-sen.com > Tıp > Evraklar
MARAMARA VETERİNER AKADEMİ TS EN ISO/IEC 17025 LABORATUVAR AKREDİTASYONU TEMEL EĞİTİMİ EĞİTİM MODULÜ

1. Eğitim Modülünün Adı

TS EN ISO/IEC 17025 LABORATUVAR AKREDİTASYONU TEMEL EĞİTİMİ

2. Eğitim Modül Seviyesi

Bu program, deney ve kalibrasyon laboratuvarlarında metod validasyonu ve ölçüm belirsizliğinin hesaplanmasında görev alacak teknik personele yönelik olarak hazırlanmıştır.

Ayrıca, kuruluş üst yönetimi çalışanları da, bu program çerçevesinde, TS EN ISO/IEC 17025 gereklilikleri ve yorumlanması konusunda bilgi sahibi olabilirler.

Veteriner Hekim, Ziraat Mühendisi-Zooteknist, Gıda Mühendisi, Biyolog, Kimya Mühendisi, Gıda Teknikeri, Et-Süt Ürünleri Teknikeri, Veteriner Sağlık Teknikeri, Diğer tüm gıda ile ilgili İşleme Teknikerleri ve İşletme Sahipleri için uygundur.

3. Eğitim Modülünün Genel Amacı

TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar akreditasyonu, bir laboratuvarın bir takım özel testleri veya değişik tipteki testleri gerçekleştirme kabiliyetine sahip olduğunun tanınmasıdır. TS EN ISO/IEC 17025 Laboratuvar Akreditasyonu, yapılan test ve analizlerin güven sağlayabilmesi için laboratuvarın teknik yeterliliğinin uluslararası tanınmış ve yetkili bir kuruluş tarafından gerekli kriterlere göre değerlendirilmesi, onaylanması ve sonrasında denetlenmesi faaliyetidir.

Bu programın amacı, deney veya kalibrasyon laboratuvarlarında görev yapan teknik personeli metot validasyonu ve ölçüm belirsizliği konularında yeterli teknik beceriye sahip hale getirmek ve bu kapsamda birinci, ikinci ve üçüncü taraf durumundaki ve ürün değerlendirme hizmeti veren laboratuvarların akreditasyonunu gerçekleştirmek, yeterli olduklarını müşterilerine ve resmi makamlara kanıtlamak isteyen laboratuvarlara bu yönetim sisteminin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda temel bilgilerin aktarımının sağlanmasıdır.

4. Eğitim Modülünün Kapsamı ve Hedefi

Program kapsamında, numune alma dâhil, deney ve/veya kalibrasyon hizmeti veren bir laboratuvarın yeterliliğinin tanınması için sağlaması gereken genel şartlar ve bu standart, standart dışı ve laboratuvar tarafından geliştirilen metotlarla yapılan deney ve kalibrasyon hizmetlerinin yeterliliğine ilişkin şartlar hakkında detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

5. Eğitimin Yöntemi

Katılımcılar içinden oluşturulacak gruplar, örnek olayları ele alarak tartışacak ve denetim uygulamaları yapılacaktır. Eğitim süresince katılımcıların performansı sürekli izlenecektir.

6. Eğitimin İçeriği

· TS EN ISO/IEC 17025 Standardı Neden Gereklidir?

· Standartta Kullanılan Bazı Terimler (Metroloji, Akreditasyon, Validasyon, Belirsizlik, Kalibrasyon, İzlenebilirlik, Hata (Sistematik ve Rastgele Hata), …),

· TS EN ISO/IEC 17025 Madde 4: Yönetim Şartları,

· TS EN ISO/IEC 17025 Madde 5: Teknik Şartlar,

· Personel için yeterliliğin sağlanması,

· Yerleşim ve çevre koşullarının uygunluğu,

· Test ve Analiz Metotlarının seçimi ve Metot Validasyonu,

· Cihazların seçimi, validasyonu ve kalibrasyonu,

· Ölçüm sonuçlarının izlenebilirliği,

· Belirsizlik Hesapları ve Örnekler,

· Test ve kalibrasyon sonuçlarının kalitesinin temini Kalite Kontrol Prosedürleri’nin diyagramlarının oluşturulması,

· Test ve analiz sonuçlarının raporlanması.

7. Eğitimciler

Konusunda uzman, bilimsel ve sektör deneyimi uzmanlar planlanan eğitimi vermektedir.

8. Eğitim – Öğretim Ortamları ve Donanımlar

Teorik Eğitim Yeri: MARMARA VETERİNER AKADEMİ,

Eğitim Donanımları: Modern eğitim eğitim-öğretim yöntemleri esasına göre donatılmış eğitim salonu, görsel eğitim araçları, titizlikle hazırlanmış ppt sunular ve kaynak yayınlar.

9. Eğitim Ölçme ve Değerlendirme

Kursiyerler için farklı ölçme araçları kullanılarak; eğitim sonunda kazandığı yeterlikler, bilgi, beceri ve uygulama becerileri ölçülecektir. Akademide, işletmelerde ve kendi kendilerine yaptıkları tüm öğrenim faaliyetleri birlikte değerlendirilecektir.

10. Belgelendirme

Eğitim süresi sonunda tüm katılımcılara ORGAMİN VETERİNER AKADEMİ tarafından Türkçe olarak hazırlanmış “KATILIM BELGESİ” verilecektir.

11. Eğitim süresi

Eğitim, 2 gün süreli planlanmış olup, 10:00 – 18:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

12. Kursiyer kazanımları

Eğitim sonunda kursiyerlerin ISO 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ konusundaki mevcut bilgileri teorik ve uygulamalı eğitim-öğretim ile yenilenip geliştirilmiş ve bu alanda temel ve profesyonel yeterliklere sahip olacaklardır.

EĞİTİM TARİHİ

EĞİTİM YERİ:

EĞİTİM SAATİ

(Toplam 6 oturum) Eğitim iki gün sürecektir.

EĞİTİM ÜCRETİ

: Öğrenciler için ….. TL,

Üniversite çalışanları için …… TL,

Sektör çalışanları için ….. TL

* Oturumlar arası 15 dk. Ara verilecektir. Eğitim günde 3 oturum olarak yapılacaktır.

* Eğitime katılacak kişilerin Eğitim Dökümanı, öğle yemeği ve coffea break ikramları kurs ücretine dahildir..

* Eğitim kursuna katılacaklar, Nüfus cüzdanı fotokopisi vermek zorundadır.

Web: http://veterinerakademi.com

sosyal ağlarda paylaşmaBenzer:

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconYer kurs I – temel makyaj eğİTİMİ (KI/T)

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconÖzel güvenlik temel eğİTİMİ 63. Yazili sinav sorulari (a grubu )

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconAtış eğitimi yapmaktan dönen Clarice Starling hızlı bir yürüyüşten...
...

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconVeteriner hekiMLİK- veteriner halk sağlığı”

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconBAŞvuru şartlari ilköğretim Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Eğitimi,...

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconA Tekniker; meslek yüksekokullarının tıbbi laboratuvar veya patoloji...

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconDers kitabı, bilgisayar, etkileşimli tahta, eğitim cd’leri, yardımcı...

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconDers kitabı, bilgisayar, etkileşimli tahta, eğitim cd’leri, yardımcı...

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconDers kitabı, bilgisayar, etkileşimli tahta, eğitim cd’leri, yardımcı...

Maramara veteriner akademi ts en iso/iec 17025 laboratuvar akreditasyonu temel eğİTİMİ EĞİTİm modulü iconDers kitabı, bilgisayar, etkileşimli tahta, eğitim cd’leri, yardımcı...


Kimya
© 2000-2018
kişileri
k.ogren-sen.com